تهران، خیابان فاطمی
۰۲۱-۸۸۳۹۴۶۲۹
تهران، خیابان فاطمی
۰۲۱-۸۸۳۹۴۶۲۹

رویداد روزشتاب شهرکرد برگزار شد

رویداد روزشتاب شهرکرد برگزار شد

علاقه مندان به ساخت اپلیکیشن و بازی ، در رویداد روز شتاب شهرکرد یک روز در کنار هم بودند.

 

به گزارش شتاب، امید امیدی با اشاره به رویداد روزشتاب شهرکرد، گفت: این رویداد یک روزه با محور اپلیکیشن و بازی های موبایلی، برای علاقه مندان، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران این حوزه بود و با استقبال خوب ثبت نام کنندگان روبرو شد.

مسئول مرکز نرم افزار،بازی و سرگرمی سازمان سراج چهارمحال‌وبختیاری با تاکید بر احساس نیاز شدید به تولید اپلیکیشن‌ها، بیان کرد: نیاز تولید اپلیکشن و بازی‌های محتوایی با هدف اثرگذاری در راستای محورهای ارزشی، اعتقادی، بومی و ملی در ابزاری که همیشه و در همه حال در اختیار افراد است وجود دارد، شبکه توسعه دهندگان اپلیکیشن و بازی (شتاب) سعی در شبکه سازی افراد برای رسیدن به این هدف را دارد.

وی با اشاره به اینکه این رویداد افراد را برای شرکت در این شبکه و آموزش ترغیب میکرد، گفت: رویداد روزشتاب شهرکرد با هدف آشنایی با صنعت تولید اپلیکیشن و بازی نیز برگزار شد تا ریسک اجرا کردن ایده‌های افراد در مباحث فنی، مشکلات تیم سازی ها، آشنا نبودن با حمایت های مختلف و با نیازهای ضروری تولید این نوع محتواها را تا حدود مؤثری رفع نماید.

امیدی اظهار کرد: افراد حاضر در این رویداد یک روزه، در قالب سنین مختلف و به صورت تیمی، خالق ایده هایی بودند که در رویداد آنها را به رقابت گذاشتند و در نهایت سه ایده توسط منتورها و داوران رویداد برگزیده شد و افراد تیم ها در دوره های آموزشی بعدی علاوه بر دریافت جوایز به صورت رایگان نیز شرکت خواهند کرد.

مسئول مرکز نرم افزار،بازی و سرگرمی سازمان سراج چهارمحال‌وبختیاری تصریح کرد: افراد علاقه‌مند به برنامه نویسی و یا افرادی که از برنامه نویسی به نوعی فراری بوده، میتوانند به روش های گوناگون اپلیکیشن و بازی تهیه کنند.

امیدی ادامه داد: این روش ها عبارتند از؛ سامانه تولید اپلیکیشن خوشه که بدون نیاز به دانش فنی و کد نویسی فرد میتواند با هر محتوایی به تولید اپ بپردازد، نرم افزار گیم میکر که مانند خوشه، فرد میتواند بازی های ساده و خوب بسازد، نرم افزار بیسیک فور اندروید (B4A) که با دانش ساده برنامه نویسی اپ های حرفه‌ای تولید میشود و در نهایت موتور بازی سازی یونیتی که میتوان با آن بازی‌های خارق‌العاده و جذاب تهیه کرد.

وی با بیان اینکه در این رویداد، شرایط اقتصادی این صنعت تشریح گردید، گفت: روش‌های درآمد زایی از خروجی نهایی روش‌های بالا برای حضار تشریح شد.

امیدی در پایان با اشاره به برنامه‌های آتی، گفت: در برنامه‌های آتی، برنامه‌هایی با این حجم در هر فصل و دورهمی‌هایی به منظور انسجام تیم‌ها و اشکال یابی‌ها در سطوح پایین تر برگزار خواهد گردید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *