تهران، خیابان فاطمی
۰۲۱-۸۸۳۹۴۶۲۹
تهران، خیابان فاطمی
۰۲۱-۸۸۳۹۴۶۲۹

برگزاری رویداد شتاب با هدف تولید بازی‌ها و آپ‌های بومی در چهارمحال‌وبختیاری

مسؤول مرکز نرم افزار،بازی و سرگرمی سازمان سراج چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به رویداد روزشتاب شهرکرد، گفت: این رویداد یک روزه با محور اپلیکیشن و بازی‌های موبایلی، برای علاقه مندان، توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران این حوزه برگزار شد.

امید امیدی با تاکید بر احساس نیاز شدید به تولید اپلیکیشن‌ها، گفت: نیاز تولید اپلیکشن و بازی‌های محتوایی با هدف اثرگذاری در راستای محورهای ارزشی، اعتقادی، بومی و ملی در ابزاری که همیشه و در همه حال در اختیار افراد است وجود دارد، شبکه توسعه دهندگان اپلیکیشن و بازی (شتاب) سعی در شبکه‌سازی افراد برای رسیدن به این هدف دارد.

مسؤول مرکز نرم افزار، بازی و سرگرمی سازمان سراج چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه این رویداد افراد را برای شرکت در این شبکه و آموزش ترغیب می‌کند، ادامه داد: رویداد روزشتاب شهرکرد با هدف آشنایی با صنعت تولید اپلیکیشن و بازی برگزار شد تا ریسک اجرا کردن ایده‌های افراد در مباحث فنی، مشکلات تیم سازی‌ها، آشنا نبودن با حمایت‌های مختلف و با نیازهای ضروری تولید این نوع محتواها را تا حدود مؤثری رفع نماید.

امیدی اظهار کرد: افراد حاضر در این رویداد یک روزه، در قالب سنین مختلف و به صورت تیمی، خالق ایده‌هایی بودند که در رویداد آنها را به رقابت گذاشتند و در نهایت سه ایده توسط منتورها و داوران رویداد برگزیده شد و افراد تیم‌ها در دوره‌های آموزشی بعدی علاوه بر دریافت جوایز به صورت رایگان نیز شرکت خواهند کرد.

مسؤول مرکز نرم افزار، بازی و سرگرمی سازمان سراج چهارمحال‌وبختیاری تصریح کرد: افراد علاقه‌مند به برنامه نویسی و یا افرادی که از برنامه نویسی به نوعی فراری بوده، می‌توانند به روش‌های گوناگون اپلیکیشن و بازی تهیه کنند.

امیدی ادامه داد: این روش‌ها عبارتند از سامانه تولید اپلیکیشن خوشه که بدون نیاز به دانش فنی و کد نویسی فرد می‌تواند با هر محتوایی به تولید اپ بپردازد، نرم افزار گیم میکر که مانند خوشه، فرد می‌تواند بازی‌های ساده و خوب بسازد، نرم افزار بیسیک فور اندروید (B4A) که با دانش ساده برنامه نویسی اپ‌های حرفه‌ای تولید می‌شود و در نهایت موتور بازی سازی یونیتی که می‌توان با آن بازی‌های خارق‌العاده و جذاب تهیه کرد.

امیدی در پایان با اشاره به برنامه‌های آتی، گفت: در برنامه‌های آتی، برنامه‌هایی با این حجم در هر فصل و دورهمی‌هایی به منظور انسجام تیم‌ها و اشکال یابی‌ها در سطوح پایین‌تر برگزار خواهد شد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *