ماراتن آموزشی رقابتی غدیر

ساخت نرم افزار داستان تعاملی

داستان تعاملی چیه؟

داستان تعاملی، یا کتاب داستان تعاملی، یک قالب رسانه‌ای جدید است که تولید آن از سال ۲۰۰۷ با تولید اولین تلفن همراه هوشمند آغاز شده…

قدم اول: داستان

نوشتن داستان برای کودکان، مراحلی دارد که حذف هر کدام از آن‌ها به اثر نهایی ضربه خواهد زد. در این بخش با گام‌هایی که یک نویسنده‌ برای نوشتن داستان کودک برمی‌دارد،  آشنا می‌شوید: ازانتخاب موضوع و ایده‌یابی گرفته تا فضاسازی، دیالوگ‌نویسی و بازنویسی و ارائه‌ی نهایی.

قدم دوم: تصویری سازی

تصویرسازی برای کتاب‌های کودک، مرحله‌ای اساسی از تولید اثر است. چون بچه‌ها پیش از آن که نوشته را بخوانند یا بشنوند، تصویر را می‌بینند. در این بخش یاد می‌گیرید چه‌طور داستانتان را تصویرسازی کنید تا هم برای بچه‌ها جذاب باشد و آن‌ها را پای خواندن یا شنیدن داستان بنشاند و هم به فهمیدن بهتر داستان کمک کند.

قدم سوم: گویندگی و جلوه های شنیداری

مهم‌ترین تفاوت کتاب داستان تعاملی با کتاب داستان مکتوب و چاپ‌شده، ویژگی شنیداری آن است. در این قالب رسانه‌ای، داستان را برای بچه‌های می‌خوانیم و جلوه‌های شنیداری و موسیقی متن به آن اضافه می‌کنیم. در این بخش، علاوه بر آموزش مختصر گویندگی و صداگذاری، با منابع و نرم‌افزارهای مناسب برای این کار آشنا می‌شوید.

قدم چهارم: ساخت اپ

قدم چهارم و آخر در ساخت نرم افزار داستان تعاملی کار با سامانه خوشه پلاس است. در این سامانه مطابق با آموزش های ارائه شده تصاویری که نقاشی کردین و یا طراحی کردین به همراه صدا هایی که ضبط کردین رو به سامانه میدین و خروجی apk میگیرین. به همین سادگی….
فقط یادتان باشه باید به ازای هر عکس یک صدا هم به سامانه بدین

نحوه ثبت نام و شرکت در ماراتن

۱. شرکت در این ماراتن برای تمامی علاقمندان بلامانع می باشد

۲. ثبت نام از طریق عضویت در سامانه خوشه پلاس می‌باشد.

۳. در هنگام درخواست خروجی در سامانه اپ ساز خوشه پلاس باید ماراتن غدیر را انتخاب نمایید

۴. پس از دریافت نسخه نهایی از سامانه اپ‌ساز خوشه باید محصول خود را در توپ مارکت منتشر نمایید و در قسمت دسته بندی، تگ غدیر را وارد نمایید.

۵. پس از انتشار محصول در توپ مارکت «با شرایط بند ۴»، اپ توسط داواران بررسی و نتیجه در شبکه‌های اجتماعی شتاب منتشر خواهد شد

جوایز

نفر اول ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان

 

نفر دوم ۱،۰۰۰،۰۰۰ تـومان

 

نفر سوم ۷۰۰،۰۰۰ تـــومان

 

۵ جایزه ۲۰۰ هـــــزار تومانی

 

۵ جایزه ۱۰۰ هــــــزار تومانی

موضوعات ماراتن غدیر

مثلاً ماجرا را از زاویه دید یک مورچه که در سرزمین غدیر خم شاهد ماجرا بوده روایت کنید. یا از زوایه دید شتر یکی از اصحاب یا شتر خود پیامبر. حتی می‌توانید ماجرا را از زبان ابلیس روایت کنید یا یکی از منافقان که از این ماجرا ناراحت است.

مثلاً درباره دسته ای پرندگان که رهبر و فرماندهی ندارند و می خواهند مهاجرت سالانه شان را شروع کنند و به مشکلاتی برمی‌خورند که اهمیت داشتن رهبر و فرمانده را برای کار تیمی و اجتماعی متوجه می‌شوند. یا دسته ای از حیوانات جنگل که می‌خواهند به جنگ یک موجود مزاحم بروند و طی ماجراهایی به این نکته پی میبرند که پیش از هر چیز باید یکی از آن‌ها رهبری گروه را بر عهده بگیرد تا بتواند در لحظه تصمیم بگیرد و همه از دستور او تبعیت کنند.

مثلاً بر اساس بخشی از خطبه که در توصیف حکومت امام مهدی (عج) است داستانی فانتزی بنویسید که در زمان ظهور حضرت روی می‌دهد. یا بر اساس بخشی از خطبه که درباره‌ی فضایل امیر مومنان (ع) است داستانی درباره‌ی عدالت یا مهربانی حضرت بنویسید.

مثلاً درباره‌ی پسربچه‌ای از خانواده‌ای فقیر که دوست دارد او هم در اطعام عید غدیر که در مسجد محلشان برگزار می شود سهیم باشد و با چالش‌هایی در این مسیر مواجه می‌شود. یا دختربچه‌ای که برای یک خواسته ی کودکانه نذر می‌کند در عید غدیر مهمانی بدهد و دعایش مستجاب می‌شود و حالا باید پرد و مادرش را برای دادن مهمانی متقاعد کند.

آدرس شتاب در شبکه‌های اجتماعی

shetab_info@

شناسه پشتیبان ماراتن

appqadir@

آخرین مهلت ثبت نام:۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۰

آخرین مهلت ارسال آثار:۱۲ مرداد ۱۴۰۰

بخش اول: نصب خوشه

بخش دوم: ثبت نام در خوشه

بخش سوم: ضبط صدا با گوشی

بخش چهارم: ضبط صدا با کامپیوتر

بخش پنجم: آموزش مقدماتی سامانه

بخش ششم: آموزش پیشرفته سامانه

بخش هفتم: تنظیمات خوشه

بخش هشتم: درخواست نسخه موبایل

حامیان ماراتن
تمامی حقوق این ماراتن آموزشی-رقابتی برای «شتاب» محفوظ است