ماراتن آموزشی-رقابتی روز مازندران

ساخت نرم افزار داستان تعاملی

داستان تعاملی چیه؟

داستان تعاملی، یا کتاب داستان تعاملی، یک قالب رسانه‌ای جدید است که تولید آن از سال ۲۰۰۷ با تولید اولین تلفن همراه هوشمند آغاز شده…

قدم اول: داستان

نوشتن داستان برای کودکان، مراحلی دارد که حذف هر کدام از آن‌ها به اثر نهایی ضربه خواهد زد. در این بخش با گام‌هایی که یک نویسنده‌ برای نوشتن داستان کودک برمی‌دارد،  آشنا می‌شوید: ازانتخاب موضوع و ایده‌یابی گرفته تا فضاسازی، دیالوگ‌نویسی و بازنویسی و ارائه‌ی نهایی.

قدم دوم: تصویری سازی

تصویرسازی برای کتاب‌های کودک، مرحله‌ای اساسی از تولید اثر است. چون بچه‌ها پیش از آن که نوشته را بخوانند یا بشنوند، تصویر را می‌بینند. در این بخش یاد می‌گیرید چه‌طور داستانتان را تصویرسازی کنید تا هم برای بچه‌ها جذاب باشد و آن‌ها را پای خواندن یا شنیدن داستان بنشاند و هم به فهمیدن بهتر داستان کمک کند.

قدم سوم: گویندگی و جلوه های شنیداری

مهم‌ترین تفاوت کتاب داستان تعاملی با کتاب داستان مکتوب و چاپ‌شده، ویژگی شنیداری آن است. در این قالب رسانه‌ای، داستان را برای بچه‌های می‌خوانیم و جلوه‌های شنیداری و موسیقی متن به آن اضافه می‌کنیم. در این بخش، علاوه بر آموزش مختصر گویندگی و صداگذاری، با منابع و نرم‌افزارهای مناسب برای این کار آشنا می‌شوید.

قدم چهارم: ساخت اپ

قدم چهارم و آخر در ساخت نرم افزار داستان تعاملی کار با سامانه خوشه پلاس است. در این سامانه مطابق با آموزش های ارائه شده تصاویری که نقاشی کردین و یا طراحی کردین به همراه صدا هایی که ضبط کردین رو به سامانه میدین و خروجی apk میگیرین. به همین سادگی….
فقط یادتان باشه باید به ازای هر عکس یک صدا هم به سامانه بدین

نحوه ثبت نام و شرکت در ماراتن

۱. شرکت در این ماراتن برای تمامی علاقمندان بلامانع می باشد

۲. ثبت نام از طریق عضویت در سامانه خوشه پلاس می‌باشد.

۳. در هنگام درخواست خروجی در سامانه اپ ساز خوشه پلاس باید “ماراتن روز مازندران” را انتخاب نمایید

۴. پس از دریافت نسخه نهایی از سامانه اپ‌ساز خوشه باید محصول خود را در توپ مارکت منتشر نمایید و در قسمت دسته بندی، و لینک دانلود اپ را به ایدی shetab_maz@ در تلگرام ارسال کنید. (اگر قادر به انتشار محصول خود در توپ مارکت نیستید به ایدی shetab_maz@  در تلگرام پیام بدهید.)

۵. پس از انتشار محصول در توپ مارکت «با شرایط بند ۴»، اپ توسط داواران بررسی و نتیجه در شبکه‌های اجتماعی شتاب منتشر خواهد شد.

جوایز

۵ جایزه نقدی

به ارزش ۵ میلیون ریال برای ۵ نفر

 

بورسیه دوره اپلیکیشن سازی پیشرفته برای ۲۰ نفر

موضوعات ماراتن روز مازندران

می‌توانید با پرس و جو از والدین و مادر و پدر بزرگتان داستانی مناسب تهیه کنید و یا با تحقیق در شاهنامه و یا استفاده از داستان‌های بومی محل‌تان و بازگو کردن از زبان خودتان داستان زیبایی بنویسید

با تحقیق درباره چهره های ثاتیر گذار مازندرانی و معرفی انها بصورت داستان یا نقل روایتی از این شخصیت ها، داستان زیبایی بنویسید

 

حماسه هایی که در مازندران رخ داد و باعث افتخار کل ایران شد را میتوانید از زبان خود بصورت داستانی زیبا روایت کنید.

 

آدرس شتاب در شبکه‌های اجتماعی

shetab_info@

شناسه پشتیبان ماراتن

shetab_maz@

آخرین مهلت ثبت نام: ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۰

آخرین مهلت ارسال آثار: ۱۷ آذر ماه ۱۴۰۰

بخش اول: نصب خوشه

بخش دوم: ثبت نام در خوشه

بخش سوم: ضبط صدا با گوشی

بخش چهارم: ضبط صدا با کامپیوتر

بخش پنجم: آموزش مقدماتی سامانه

بخش ششم: آموزش پیشرفته سامانه

بخش هفتم: تنظیمات خوشه

بخش هشتم: درخواست نسخه موبایل

حامیان ماراتن
تمامی حقوق این ماراتن آموزشی-رقابتی برای «شتاب» محفوظ است